Post

Jak dodać Hygge do swojego domu

0Duński trend wzornictwa higienicznego (wymawiane "hoo-ga") polega na stworzeniu komfortowego domu, w którym można spędzać czas i łączyć się z najbliższymi. Hygge to bardziej koncepcja lub sposób na życie niż jakakolwiek inna rzecz, dlatego nie ma odpowiedniego angielskiego tłumaczenia tego słowa. Podejście higieniczne promuje dobre samopoczucie i przytulne zadowolenie, skupiając się na prostych przyjemnościach, takich jak przytulanie się z miękkim kocem do rzucania lub cieszenie się ciepłym ogniem w chłodną noc.

Kolejna ważna sprawa - wszystko, co dodaje stresu do codziennej rutyny lub odbiera czas rodzinie, zdecydowanie nie jest higieniczne, dlatego też materiały niewymagające dużych nakładów na konserwację, takie jak płytki ceramiczne, tak dobrze pasują do tego stylu życia. Jesteś już sprzedany? Myśleliśmy, że tak, więc wymyśliliśmy sześć rzeczy, które możesz zrobić, aby od razu wprowadzić higienę do swojego domu. 

Przynieś naturę do wnętrza

Twój pierwszy krok: Przenieś naturę do swojego domu z kilkoma roślinami domowymi, takimi jak ogród ziołowy z parapetem, kaktusy i sukulenty niewymagające konserwacji lub rośliny ciągnące się z długimi, soczystymi pnączami. Dodanie roślin do Twojej przestrzeni natychmiast ożywi wystrój wnętrza, a także pomoże oczyścić powietrze i poprawić samopoczucie - brzmi dla nas jak higiena! Łazienka i kuchnia powyżej pokazują trochę pięknej zieleni, ale mają też coś jeszcze wspólnego: białe płytki w metrze. Białe, jasne i neutralne kolory są powszechne w domach higienicznych, ponieważ promują poczucie przestrzeni i spokoju, więc ten klasyczny wygląd płytek w metrze jest naturalnym wyborem.

Uprość swój regał

Higiena w domu sprawia, że wszystko jest proste. Zastanów się nad wdrożeniem pływających półek kuchennych, które zapewnią Ci łatwy dostęp do ważnych przyborów (i umożliwią prezentację Twoich pięknych naczyń i ceramiki). Wymieniając ciężkie szafki, pływające półki od razu rozjaśnią przestrzeń i dadzą Ci miejsce na popisywanie się kafelkami. Które wolisz, białą prostokątną siatkę z płytek czy kwadratową siatkę z płytek w pastelowych odcieniach? Mówiliśmy Ci, że jasne kolory są popularne w higienie!

Wdrażanie wyglądu drewna

Drewno rozgrzewa Twój dom i sprawia, że czujesz się bliżej natury, więc zdecyduj się na meble takie jak bogate szafki z orzecha włoskiego, krzesła z odzyskanego drewna i stoły z żywą krawędzią. Jeśli projektujesz od podstaw lub przebudowujesz, kontrastuj elementy architektoniczne, takie jak odsłonięte belki drewniane lub schody z surowego drewna, z bardziej nowoczesnymi opcjami projektowania, takimi jak białe, geometryczne płytki na zdjęciu powyżej. Drewniana płytka ceramiczna o wyglądzie zbliżonym do drewnianej jest również świetną opcją powierzchni o niskich wymaganiach konserwacyjnych, która pięknie komponuje się z higienicznym wystrojem (wystarczy spojrzeć na kuchnię powyżej).

Make It Cozy

Tkaniny miękkie to zszywka do każdego domu higienicznego, czy to w postaci perskich dywaników, dzianinowych koców do rzucania, poduszek z faux-fur, czy też dzianinowych gobelinów (lub, najlepiej, wszystkich powyższych). Elementy te dodają każdemu zastosowaniu płytek przyjemny klimat, a szczególnie podoba nam się biały, sześciokątny grzbiet płytek i ciepła, geometryczna podłoga z płytek powyżej.

Tworzenie naturalnego blasku

Naturalny, delikatny blask jest niezbędny do stworzenia przytulnej, higienicznej atmosfery, dlatego też warto wymienić swoje świetlówki na ryczące ognisko i świece zapachowe. Kominki są świetną okazją do pokazania imponującego otoczenia kominka kaflowego (kafel ceramiczny jest ognioodporny), jak np. marmurowy wygląd lub geometryczny kafel otaczający powyżej.

Soak the Day Away

Przyjęcie higieny oznacza okazjonalne pobłażanie sobie, a co jest bardziej pobłażliwe niż długie, gorące moczenie w wannie? Pamiętaj, aby otaczać się jeszcze bardziej higienicznymi elementami, takimi jak rośliny, pływające półki z ulubionymi skarbami i piękne wzory płytek, jak te powyżej. Odporność płytek ceramicznych na wilgoć eliminuje wszelkie obawy przed uszkodzeniem przez wodę w wyniku rozprysków, a ich łatwa konserwacja ułatwia czyszczenie po kąpieli.

Sprowadźcie wszystkich do siebie

Szczęśliwe życie jest pełne dobrych czasów z dobrym towarzystwem - w zapraszającej przestrzeni. Stwórz idealne środowisko do spotkań z plemieniem, takie jak przytulny salon do prowadzenia intymnych rozmów lub duży stół w jadalni do degustacji pysznych potraw. Udekoruj przestrzeń za pomocą wzorów, które sprawią Ci radość, niezależnie od tego, czy jest to minimalistyczna aplikacja płytek w neutralnych kolorach, czy też przyciągający wzrok kwiatowy wzór.

Daj sobie przerwę

Hygge polega na cieszeniu się życiem i spędzaniu czasu z ukochanymi. Higieniczny tryb życia nie ma miejsca na stresujące obowiązki, więc jeśli sprzątanie domu przed tym, jak ci najbliżsi stają się bitwą pod górę, opuściłeś królestwo higieny.

Na szczęście higiena nie musi być trudna do utrzymania, gdy wybierasz łatwe w pielęgnacji materiały powierzchniowe, takie jak płytki ceramiczne odporne na wilgoć, zarysowania, plamy, ogień i bakterie. Płytka ceramiczna jest również dostępna w nieskończonej gamie stylów, dzięki czemu można znaleźć idealny wzór pasujący do wszystkich innych elementów higienicznych w domu.