Post

Bisazza Kolekcja Nendo

Kolekcja Nendo, zaprojektowana przez Nendo dla Bisazza Bagno Collection, daje poczucie wyrafinowania i poleru w łazience.

Od wanny po umywalki, szuflady i inne elementy, każdy z nich wydaje się być "zamknięty" w pudełku. Linię uzupełnia bogaty wybór akcesoriów, w tym zegary, półki i lustra, z których każde zostało zaprojektowane do podwójnego celu.

W kolekcji Nendo wykorzystano drewno modrzewiowe, naturalny materiał o ciepłych, złotych odcieniach. Ciepło drewna modrzewiowego równoważy czyste, minimalistyczne linie projektów Nendo; w połączeniu te elementy tworzą przyjazne i spokojne środowisko.

Dwie kluczowe części tej strategii to detale, które prezentują różne elementy tak, jakby były przechowywane razem w pudełku, oraz elementy, które dobrze współgrają, gdy są używane wielokrotnie - jak taca umieszczona wewnątrz umywalki, która staje się wyspą dla przedmiotów, które muszą być przechowywane w suchym miejscu, wanna Ofuro z zewnętrznymi schowkami, które wzajemnie się uzupełniają.

Obok kanciastych, drewnianych elementów znajdują się unikalne elementy dekoracyjne, takie jak lustro, którego kawałki usunięto w różnych miejscach, aby naśladować efekt kałuży wody.

Oki Sato, szef Nendo, opisał inspirację dla kolekcji jako przywrócenie otwartych japońskich łazienek, które były miejscem komunikacji i wspólnych rodzinnych kąpieli, do środowiska, które jest bardzo prywatne i funkcjonalne, ale ma poczucie "gromadzenia się" - cichej, ale wygodnej przestrzeni, która umożliwia komunikację z samym sobą, tak jak tradycyjne japońskie herbaciarnie.