Post

Przewodnik dotyczący tworzenia kuchni przejściowej

Projektujesz, remontujesz czy remontujesz swoją kuchnię? Projektowanie przejściowe może być tylko tym, czego szukasz. Kuchnia przejściowa jest idealnym połączeniem starszych i bardziej nowoczesnych stylów i oferuje nieskończoną przestrzeń dla kreatywności i elastyczności w projektowaniu. Nasz przewodnik po tworzeniu kuchni przejściowej dostarcza Ci wszystkich informacji, które pomogą Ci zdecydować, czy ten styl jest dla Ciebie i jak go wdrożyć w Twoim domu.

Co to jest projekt przejściowy? Jak sama nazwa wskazuje, projekt przejściowy to przejście lub środek pomiędzy dwoma różnymi stylami wystroju wnętrza: tradycyjnym i współczesnym. Meble, tkaniny, materiały i wykończenia z obu stylów łączą się, tworząc przestrzeń ponadczasową. Popularność wzornictwa przejściowego polega na tym, że podczas projektowania swojej przestrzeni można złamać zasady - a raczej nie ma od nich żadnych zasad. Projekt przejściowy charakteryzuje się pewnymi elementami sygnatury, ale w odróżnieniu od bardziej ściśle określonych stylów wystroju, nie trzeba stosować się do konkretnych wytycznych, aby osiągnąć pożądany wygląd. Zamiast tego, można mieszać i dopasowywać swoje ulubione elementy z tradycyjnych i współczesnych stylów, aby stworzyć przestrzeń, która jest reprezentatywna dla osobistej estetyki.

Wynik projektu przejściowego jest często bardziej zabawny niż tradycyjny lub współczesny sam w sobie, być może nawet bardziej przygodowy. Zamiast dostosowywać się do istniejącego wcześniej stylu, można pokazać całą swoją kreatywność. Wszechstronność przejściowego designu sprawia, że nadaje się on również do każdego stylu w domu, od Bungalowu po wiktoriański. Nie cieszysz się takim samym poziomem elastyczności jak większość innych stylów wystroju wnętrz - to kolejny powód rosnącej popularności przejściowego wzornictwa.

Elementy kuchni przejściowej

Zastosowanie przejściowej konstrukcji w kuchni jest tak proste, jak wprowadzenie kilku podstawowych zasad.

Połączenie stylówW kuchni przejściowej najważniejszym elementem jest połączenie stylów, takich jak tradycyjne szafki na powyższym zdjęciu w połączeniu z meblami z połowy wieku, nowoczesnymi urządzeniami i ponadczasową podłogą z płytek ceramicznych o wyglądzie drewna. Idealnie byłoby, gdyby w Twojej kuchni znalazła się mieszanka, która odzwierciedla Twój osobisty styl.

Skuteczne jest również tworzenie nowoczesnych zwrotów akcji na tradycyjnym wyglądzie. Na przykład, w powyższej kuchni użyto białych paneli/płyt ceramicznych o wyglądzie marmuru do stworzenia blatów i powierzchni wyspy, a także zastosowano wąskie płytki mozaikowe o wyglądzie marmuru, które tworzą teksturowaną płytę spodnią.

To od Ciebie zależy, czy stworzysz przede wszystkim tradycyjną kuchnię z elementami współczesnego designu, współczesną kuchnię z tradycyjnymi nutami, czy też równorzędną mieszankę tych dwóch! Mix of Natural and Man-Made MaterialsTransitional Kitchens obejmują mieszankę różnych materiałów, z naciskiem na połączenie wyglądu z natury i wytwarzanych materiałów. Pomyśl o drewnie, kamieniu, metalu, szkle, płytkach ceramicznych, a nawet betonie.

Przy wyborze, który z tych materiałów do włączenia w kuchni, należy dokładnie rozważyć każdy styl i funkcję; wybierając zbyt wiele różnych stylów może być wizualnie przytłaczające i uciążliwe od wydajności. Na przykład, tekstury drewna są kluczem w przejściowych kuchniach, ale drewniana podłoga w pokoju z wysokim narażeniem na wodę może prowadzić uszkodzona podłoga i dodatkowe czyszczenie i utrzymanie. Płytki ceramiczne sprawiają, że wybór materiałów do Twojej kuchni jest łatwy. Płytki ceramiczne są dostępne w szerokim wyborze kolorów, kształtów, faktur i stylów, w tym drewna, marmuru i betonu. Płytka ceramiczna oferuje również wiele przyjaznych dla kuchni korzyści, takich jak odporność na wodę, ogień, bejcę, zarysowania i bakterie! Płytka ceramiczna jest wszechstronny styl i korzyści niskiej konserwacji oznacza, że można używać płytek do każdej z powierzchni kuchennych. Przejściowy projekt zachęca do myślenia nieco inaczej, więc można korzystać z tradycyjnych materiałów w nieoczekiwanych miejscach, takich jak projektowanie drawniany wygląd płytek ceramicznych backsplash zamiast używać wygląd drewna z podłogi.

Schemat neutralnej kolorystyki

Neutralna kolorystyka sprawia, że kuchnie przejściowe wyglądają ponadczasowo. Odcienie bieli, kremu, brązu, szarości i czerni wykraczają poza trendy kolorystyczne, a paleta kolorów czarno-białych w kuchni przejściowej są powszechne, ponieważ kolory te dobrze współgrają zarówno z tradycyjnymi, jak i współczesnymi wzorami. Jednobarwne preferencje mogą również działać w dekorze przejściowym, a wielu właścicieli domów decyduje się na kuchnie w pełni białe. Upewnij się, że używasz różnych tekstur, aby stworzyć wizualne zainteresowanie, jeśli pójdziesz tą drogą (więcej o teksturach dalej).

Jakąkolwiek paletę wybierzesz, umieść w kuchni kolorystykę. Trzymaj się małej powierzchni dla odważnych akcentów i wybierz nietradycyjny kolor, aby zmodernizować swoją przestrzeń. Na przykład, możesz wybrać niebieski dla blatu na wyspie. (Ponieważ dokładny kolor niebieskiego granitu chcesz być trudne do znalezienia lub drogie, blaty ceramiczne płyty są doskonałą alternatywą).

Mieszanka różnych tekstur i wykończeń

Podczas gdy ty chcesz iść prostszy z kolorami wybór w twojej przejściowej kuchni, naprzeciwko jest prawdziwy dla tekstur i wykończeń. Kuchnia przejściowa jest wizualnie bogatą przestrzenią, zrobioną w ten sposób przez mieszane tekstury różnych materiałów. Kuchnie jednokolorowe polegają na różnych teksturach, aby zróżnicować obszary i powierzchnie.

Płytka ceramiczna jest dostępna w szerokiej gamie wykończeń i faktur (nie wspominając o trójwymiarowych opcjach), więc znalezienie odpowiedniej kombinacji wyglądu dla Twojej kuchni przejściowej jest łatwe. Spróbuj włączyć zarówno polerowane i matowe wykończenia, jak i szorstkie i gładkie tekstury dla maksymalnego zainteresowania wizualnego.

Linie czyste

Czyste, praktyczne i geometryczne linie tworzą w kuchniach przejściowych nieskomplikowany wygląd. Unikaj zaokrąglonych blatów i krzywizn oraz skomplikowanych rzeźb w formach korony, szafkach, stolikach barowych i innych wykonanych przedmiotach. Zwłaszcza Twoje szafki powinny być niskoprofilowe - nie muszą kraść pokazu. Transitional Kitchen Design InspirationBe zainspirowany kilkoma z naszych ulubionych projektów kuchni przejściowych.

Szafy wytrząsarkowe

Szafki w stylu Shaker znajdziesz w wielu kuchniach przejściowych, ponieważ dobrze równoważą tradycyjne i nowoczesne wzornictwo. Drzwiczki i szuflady szafek Shaker mają na ogół podniesione płaskie obramowania otaczające płaską płytę pośrodku i nie ma w nich zakrzywionych form. Podwyższone krawędzie dodają trochę zainteresowania tym, co w innym przypadku byłoby całkowicie płaskimi frontami, przy jednoczesnym zachowaniu czystych, niezakłóconych linii.

Oryginalne szafy Shaker (te skonstruowane przez Shaker'ów) były drewnopochodne, ale style shaker'ów w wyrazistych kolorach zachowują ładną równowagę pomiędzy starymi i nowymi. ConcreteConcrete-look podłogi i blaty są często spotykane w kuchniach przejściowych - przemysłowy klimat zróżnicowanych kolorów i faktur zapewnia nowoczesną opcję, która modernizuje bardziej tradycyjnie wyglądający wystrój. Beton może wymagać dodatkowej konserwacji, aby nadal wyglądać najlepiej. Concrete-look płytek ceramicznych jest alternatywą, aby osiągnąć ten sam wygląd bez tego samego rodzaju dodatkowej konserwacji (wystarczy przetrzeć czystą wodą), i może być stosowany na każdej z powierzchni kuchennych.

Stal nierdzewna

Krucha stal nierdzewna pięknie kontrastuje z naturalnym wyglądem kamienia i drewna i jest doskonałym sposobem na zrównoważenie tradycyjnych i współczesnych elementów w Twojej przejściowej kuchni.

Włóż urządzenia ze stali nierdzewnej do swojej kuchni przejściowej lub wyjdź na zewnątrz i użyj szafki ze stali nierdzewnej, jak widać w kuchni powyżej. Możesz również użyć akcentów ze stali nierdzewnej, takich jak oprawy oświetleniowe lub okucia szafek. Celem jest mieszanie faktur - można nawet włączyć metalową płytkę ceramiczną o wyglądzie wyjątkowym dla backsplash lub blatu.

Płytka metra Backsplash

Choć ma ponad sto lat, kafelki metra nadal znajdują popularne miejsce zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wystroju - i są idealnym dodatkiem do przejściowej kuchni. Płytka do metra jest dostępna w szerokiej gamie kolorów (w tym neutralne, przyjazne przejściowo). Współczesne opcje obejmują fazowane krawędzie (jak na zdjęciu powyżej), które dodają kolejny element tekstury do Twojej przestrzeni.

Wyspy z blatami Matte Slab

Styl przejściowy oferuje nowoczesny zakręt na wyspach z marmurowymi blatami typowo widzianymi w tradycyjnym wystroju kuchni. Podczas gdy tradycyjne blaty mogą mieć błyszczące wykończenie, kuchnie przejściowe mają tendencję do preferowania matowego wykończenia, a na wielu wyspach przejściowych w ogóle nie używa się blatów marmurowych, ale raczej płyt/ceramicznych płytek o marmurowym wyglądzie. Płytki ceramiczne to nowoczesna opcja, która oferuje wygląd marmuru PLUS odpornego na plamy oraz szeroki wybór kolorów do wyboru.

Płytka ceramiczna do kuchni przejściowych

Jednym z najprostszych sposobów na stworzenie kuchni przejściowej jest wykorzystanie płytek ceramicznych. Płytka ceramiczna oferuje niezrównaną elastyczność w projektowaniu, dzięki czemu można znaleźć styl zarówno w tradycyjnym jak i współczesnym wyglądzie, dowolny kolor oraz wiele różnych wykończeń i faktur. Kiedy chcesz włączyć wygląd drewna, kamienia, metalu lub betonu (i wielu innych materiałów) w kuchni przejściowej, można znaleźć odpowiednią płytkę ceramiczną, aby osiągnąć swoją wizję wystroju.

Wytrzymałość płytki ceramicznej i wiele korzyści sprawia, że nie musisz się martwić o kłopotliwą konserwację lub wymianę płytki w najbliższym czasie - pamiętaj, że przejściowa konstrukcja jest ponadczasowa i doskonale nadaje się do pokonywania szybko zanikających trendów. Płytka ceramiczna nadaje się do każdej powierzchni kuchennej i jest odporna na wodę, ogień, plamy, zadrapania i bakterie na podłogę, damę, plecy i ściany.

Co więcej, dachówka ceramiczna jest jednocześnie materiałem tradycyjnym i nowoczesnym - istnieje już od tysięcy lat, ale postęp w technologii produkcji pozwala na tworzenie nowych wzorów każdego dnia. Rozpocznij "przejście" do swojej nowej kuchni przejściowej od wizyty w naszej Galerii Wzornictwa, a następnie zapoznaj się z naszymi Płytkami Kuchenki i Kuchniami przejściowymi Pinterest, aby uzyskać więcej inspiracji!