Post

Jak zdjąć grzejnik

Bez względu na to, czy chcesz zrobić coś podczas malowania pokoju, czy tylko zainstalować nowy grzejnik, musisz najpierw usunąć stary. To może być naprawdę dość trudne zadanie, więc podejmij się tego zadania tylko wtedy, gdy czujesz się w pełni pewnie.

Jeśli zdejmujesz grzejnik tylko po to, aby pomalować ścianę, która leży za nim, może to być pomysł, aby rozważyć "wałek grzejnikowy". Można je kupić w większości dużych sklepów budowlanych i jest to po prostu długi obsługiwany wałek do farb, aby pomóc Ci dostać się do tych "trudno dostępnych" miejsc.

Więc na początek, będziesz potrzebował:

  • - Klucz do krwawienia z grzejnika
  • - Dwa klucze nastawne
  • - Screwdriver
  • - Taśma hydrauliczna (taśma PFTE)
  • - Wiadro lub miska
  • - Stare prześcieradła lub ręczniki

Etap 1: Przygotowanie do demontażu grzejników

Przede wszystkim należy wyłączyć centralne ogrzewanie i pozostawić grzejniki w domu do całkowitego ochłodzenia. Następnie należy umieścić stare prześcieradła lub ręczniki kąpielowe pod zaworami grzejnikowymi po obu stronach grzejnika. Po wykonaniu tej czynności należy ustawić zawór regulacyjny "On/Off" na grzejniku w pozycji wyłączonej. W przypadku zaworów grzejnikowych z termostatem, należy przestawić zawór w położenie zamarzania i zazwyczaj jest to pokazane za pomocą symbolu płatka śniegu na zaworze.

Etap 2: Wyłączenie zaworu odcinającego

Następnie należy przesunąć się na drugi koniec grzejnika i zdjąć plastikową zaślepkę z zaworu blokady, która powinna odsłaniać mosiężny zawór znajdujący się pod spodem. Obróć kwadratowy mosiężny zawór w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara do oporu za pomocą regulowanego klucza. Zapisz ilość wykonanych obrotów, ponieważ przy ponownym montażu grzejnika trzeba będzie zresetować obroty o tę samą ilość, aby przepływ przez system był nadal zrównoważony.

Etap 3: Poluzowanie zaworu włączającego/wyłączającego

Umieścić wiadro lub miskę pod zaworem regulacyjnym "On/Off". Jednym kluczem ustabilizować korpus zaworu, a drugim powoli poluzować nakrętkę, która utrzymuje zawór na wlocie do grzejnika.

Etap 4: Otwieranie zaworu odpowietrzającego/zaworu odpowietrzającego

Po wykonaniu tych czynności należy zamknąć zawór odpowietrzający grzejnika za pomocą klucza do odpowietrzania grzejnika należy otworzyć zawór odpowietrzający na grzejniku, który zazwyczaj znajduje się w jednym z narożników samego grzejnika. Spowoduje to przerwanie podciśnienia wewnątrz układu grzejnika i spuszczenie wody z zaworu regulacyjnego do wiadra.

Etap 5: Otwarcie zaworu odcinającego

Po spuszczeniu całej wody z systemu, użyj tej samej techniki do poluzowania i odkręcenia nakrętki na zaworze blokującym. Powinno to pozwolić na delikatne podniesienie grzejnika z jego uchwytów ściennych. Po wykonaniu tych czynności należy zamknąć zawór odpowietrzający grzejnika za pomocą klucza do odpowietrzania.

Etap 6: Ponowne dokręcenie zaworów

Po upłynięciu czasu na dekorowanie okolicy (jeśli dekorujesz), owiń niewielką ilość taśmy hydraulicznej wokół gwintów śrubowych na obu końcach grzejnika. Następnie można wymienić grzejnik z powrotem do pozycji wyjściowej i ponownie dokręcić oba zawory. Zawór blokady należy dokręcać zawsze tak lekko, jak ten punkt. Należy pamiętać, że nie należy nadmiernie dokręcać nakrętek zaworu, ponieważ może to spowodować poluzowanie połączeń i poważny wyciek.

Po wykonaniu powyższych 6 kroków należy otworzyć zawór regulacyjny i otworzyć zawór odpowietrzający, aby woda mogła wrócić do instalacji i napełnić grzejnik. Poczekaj, aż grzejnik zostanie ponownie napełniony, a następnie obróć zawór odcinający o ilość obrotów zapisaną w kroku 2, aby upewnić się, że system jest zrównoważony. Po wykonaniu tych czynności należy ponownie włączyć ogrzewanie centralne i sprawdzić, czy nie ma nieszczelności. Możliwe, że na tym etapie wpuściłeś trochę powietrza do instalacji, więc po instalacji możesz chcieć trochę odpowietrzyć grzejnik.