Post

Sposoby, aby Twoja łazienka wydawała się bardziej przestronna i zachęcająca

Wszyscy wiemy, że łazienka i kuchnie mogą zrobić lub przerwać sprzedaż domu. Niemniej jednak, zakładając, że znalazłeś już dom swoich marzeń w nieprzyzwoicie niskiej cenie wywoławczej, powinieneś zignorować tę ofertę raz w życiu tylko dlatego, że nieruchomość pochodzi z absurdalnie małej łazienki? Prawdę mówiąc, wszyscy uwielbiamy cieszyć się długą kąpielą z bąbelkami po długim, męczącym dniu spędzonym w biurze. I owszem, chcemy się zrelaksować i w pełni korzystać z najlepszych doświadczeń spa w dużym pomieszczeniu przypominającym nasze ulubione centrum odnowy biologicznej. Jak więc zmodernizować swoją łazienkę przypominającą pudełko, aby zwiększyć jej atrakcyjność i uczynić ją bardziej przestronną? Oto kilka przydatnych pomysłów, które mogą poprowadzić Twój projekt przebudowy łazienki we właściwym kierunku.

  • Unikaj Potężnych Kontrastów. Kontrasty są piękne i mogą dodać charakteru każdej przestrzeni wewnętrznej. Jednakże, małe pomieszczenie nieuchronnie ogranicza Twoje możliwości, jeśli chodzi o eksplorowanie bardziej obfitej palety kolorów. Nie próbuj mieszać ciemnych podłóg z jasnymi płytkami i/lub farbami kolorowymi i trzymać się podobnych odcieni, które sprawiają, że Twoja łazienka wydaje się większa, jaśniejsza i bardziej przyjazna. Jeśli chcesz przełamać ten wzór i dodać odrobinę koloru do swojego otoczenia, możesz zainstalować kontrastową oprawę oświetleniową lub nowoczesną niską, wykonaną na zamówienie szafkę w bardziej żywym odcieniu.
  • Użyj czystego szkła i dużych połysków, aby stworzyć iluzję czystości i dodatkowej przestrzeni. Szkło teksturowane zainstalowane pod prysznicem sprawi wrażenie, że masz dodatkową ścianę w swoim pokoju. Z drugiej strony, przezroczyste szkło daje mniej prywatności, ale zapewnia więcej światła, a także sprawia, że cała łazienka wydaje się nieco bardziej wyrafinowana i znacznie większa niż w rzeczywistości. Zgodnie z tą samą koncepcją wzornictwa, olbrzymie lustro sięgające do sufitu jest wspaniałym dodatkiem pozwalającym na zwiększenie przestronności Twojego otoczenia. Nie instaluj podwójnych połysków na zlewozmywakach; tego typu symetria mogłaby tylko porąbać Twoją przestrzeń.
  • Zainstaluj szafki naścienne. Następnie skup się na fantastycznych meblach, które doskonale komponują się z ogólnym stylem Twojego pokoju i nie wymagają zbyt wielu miejsc. Klasyczne szafki naścienne z drewna lub stali nierdzewnej są w tym przypadku idealnym wyborem. Aby zmaksymalizować ich pojemność, możesz po prostu dodać kilka wnęk przeznaczonych do przechowywania produktów kosmetycznych lub innego rodzaju materiałów łazienkowych, które możesz chcieć zaprezentować.

W niektórych przypadkach możesz potrzebować więcej niż kilka połysku, szklanych paneli i niestandardowych pomysłów projektowych gabinetów, aby nadać nowe znaczenie starej, nudnej i malutkiej łazience. W tym przypadku, pozwól zespołowi ekspertów wymyślić najbardziej pomysłowe i ekscytujące propozycje przebudowy łazienki, które będą pasować do twojej przestrzeni na koszulkę.