Post

Trend: Drewno w aranżacji wnętrz

Wraz ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i zimowymi temperaturami na zewnątrz, totalnie ciągnie mnie do naturalnych materiałów. A w szczególności do drewna. Uwielbiam przytulny i domowy wygląd drewna w aranżacji wnętrz. Co więcej, nie tylko jest to materiał ekologiczny, ale również bardzo uniwersalny i może nadać wnętrzom zarówno rustykalny, jak i nowoczesny wygląd. Mając to na uwadze, przeglądałam internet w poszukiwaniu czegoś, co mogłoby przełożyć ten pomysł na realną przestrzeń i miałam szczęście - znalazłam dwa niesamowite przykłady, które pokazują siłę drewna we wnętrzach i pokazują indywidualne sposoby jego wykorzystania. Zbiegiem okoliczności oba domy, które chciałabym Wam dzisiaj przedstawić, są holenderskie.

Pierwszy dom jest wspaniałym przykładem domu przekształconego w stodołę: Drewno jest dominującym materiałem i demonstruje swoją moc łączenia tradycyjnego, rustykalnego stylu z nowoczesnym podejściem do projektowania. Zwróćcie uwagę na niezwykłe małe drewniane stołki i lampy w stylu industrialnym, które dodają bardzo nowoczesny i funkcjonalny akcent do tego tradycyjnego domu. Czy to nie jest superfajne?

Drugi przykład to dom w Amsterdamie, który ma bardzo nowoczesne podejście do projektowania z modułowymi rozwiązaniami wykonanymi z drewna. Tutaj znowu drewno dominuje w pomieszczeniach, ale jest częściowo pomalowane na biało i czarno, aby dodać dramatyzmu i struktury do przestrzeni. Geometryczne nacięcia są niesamowitym przykładem wszechstronności drewna w projektowaniu wnętrz. Uwielbiam sposób, w jaki przekazano ten pomysł w całym domu - doskonale zrealizowany w kuchni, gdzie nawet półki kuchenne mają geometryczne kształty. Kciuki w górę!