Post

Mosaico+

Pikowanie Mosaico+ Quilt zostało zaprojektowane przez Marialaura Rossiello, która zastosowała koncepcję pikowania, w której patchworki łączone są poprzez zszywanie.

Efektem jest mozaika kamionkowa, w której moduły mogą być montowane jednolicie, dla uzyskania efektu geometrycznego, lub przypadkowo, w nierównym układzie, który przypomina antyczne weneckie chodniki Seminato.

Patchwork należy do odwiecznej, ręcznej tradycji, w której łączone elementy zawsze tworzą niepowtarzalny, geometryczny wzór, a Rossiello przejrzał starą angielską książkę o patchworku i odkrył sztukę pikowania, odnosząc się do niej jako do własnej dekoracji.

Dla "zszywania", fuga tworzy wzór. Tradycyjny chip mozaikowy jest rozbudowywany, aby stworzyć współczesne efekty wizualne, które za każdym razem mogą być spersonalizowane, tak jak w przypadku ręcznie szytego dzieła. Potencjał ten zwiększają różne dostępne kolory i tekstury.

Projekt jest produkowany jako gres porcelanowy o wymiarach 9x9 cm kwadratowy, dzięki czemu po zacementowaniu można oderwać fragment od reszty materiału.

Mosaico+ Kołdra w błocie Mosaico+ Kołdra w kredzie

Kołdra jest dostępna w trzech podstawowych odcieniach kredy, gliny i błota. Każdy inny kolor jest dostępny zarówno w wersji gładkiej jak i teksturowanej (RAW). Poczynając od trzech podstawowych kolorów, dodawane są kolejne tony, a każda goździk ma inny zakres w zależności od przynależnego chipa: trzy warianty na Kredę (Ocher, Cameo, Papier Cukrowy), jeden na Glinę (Mud) i jeden na Błoto (Slate).

Mosaico+ Pikantne kolory Mosaico+ Pikantna w glinie

Realizowane w kamionce porcelanowej, płytki mogą być układane w regularny wzór, tworząc ciąg figur geometrycznych lub nierównomiernie. Grubość fugi wynosi 3 mm.

Marialaura Rossiello została partnerem pracowni Studio Irvine z siedzibą w Mediolanie w 2011 roku. Prace Rossiello są zdecydowanie interdyscyplinarne, z wielką ciekawością pod kątem wszystkich typów i skali projektów projektowych: produktowych, wnętrzarskich i strategicznych, z takimi klientami jak Muji, Yamakawa, Thonet, Offecct, Amorim, Matteo Brioni, Baleri Italia i inni.