Post

7 projektów łazienek dla małych przestrzeni

To, że jesteś ograniczony przestrzennie, nie oznacza, że musisz być ograniczony do przeciętnej łazienki.

Duża ilość miejsc do przechowywania jest nadal możliwa dzięki włączeniu kilku prostych pomysłów. Można również sprawić, że pomieszczenie będzie miało większy wygląd, wybierając odpowiednie kolory i materiały.

Przyjrzyjmy się temu, jak zaprojektować swoją małą łazienkę, aby była zarówno funkcjonalna, jak i piękna:

1. Ściany łazienkowe

Można by przenieść z jednej skrajności na drugą. Jeśli lubisz jasny i przewiewny wygląd, to malowanie ścian czystą bielą lub innym bardzo jasnym kolorem otworzy pokój i sprawi, że będzie on wyglądał na większy niż jest.

Z drugiej strony, HGTV sugeruje wprowadzenie odrobiny tekstury poprzez dodanie odważnych, wzorzystych tapetów. Pozwoli to uzyskać głębię i wymiar przestrzeni. Wybór zależy od Twojego osobistego gustu.

2. Zrób listę

Skoro nie ma zbyt wielu miejsc, dlaczego nie zrobić listy, wybierając przedmioty, które naprawdę się wyróżniają i przyciągają uwagę?

Ozdobna, antyczna próżność lub zabytkowa wanna z pazurami może być centralnym punktem pomieszczenia i nadać mu bogaty i królewski klimat.

3. Rozwiązania w zakresie magazynowania

Jednym z głównych problemów związanych z posiadaniem małej łazienki jest brak możliwości przechowywania.

Wbudowane półki nie zajmą cennej powierzchni podłogi, ale dadzą ci miejsce do przechowywania dodatkowych ręczników i innych potrzebnych rzeczy, które chcesz mieć pod ręką.

Kosze są eleganckim sposobem na uporządkowanie osobistych produktów i artykułów do włosów, a jednocześnie zapewniają czystość i porządek w przestrzeni.

4. Dodaj trochę koloru

Różne kolory można dodać do łazienki, malując ścianę akcentującą w ulubionym tonie.

Możesz również włączyć do swojej kolorystyki ręczniki lub dywanik. Jeśli masz okno w pokoju, możesz wyciągnąć spojrzenie razem z koordynacji zabiegów w oknie.

Powieś na ścianie pogrubioną ramkę z nadrukiem lub pomaluj ramę swojego lustra próżności na wybrany przez siebie kolor, aby uzyskać inne podejście.

5. Szkło i lustra

Jeśli jest to w ramach twojego budżetu, rozważ dodanie szklanych drzwi prysznicowych do twojej łazienki. Otworzą one wizualnie przestrzeń i sprawią, że stanie się ona znacznie większa niż w przypadku zastosowania tradycyjnej zasłony prysznicowej.

Bardzo duże lustro pozwoli również na postrzeganie większego i bardziej przestronnego pomieszczenia. Jeśli przestrzeń na ścianie jest ograniczona, należy zdecydować się na lustro nad innym dekorem ściennym.

6. Duże detale

Nie chcesz, żeby twój zlew czy wanna były duże, ale zrób to w najdrobniejszych szczegółach.

Rzeczy takie jak głowica prysznicowa w lesie deszczowym i piękna duża płytka mogą nadać łazience charakter sanktuarium. Dodatkowo, ozdobne lub modne umywalki zamienią zwykłą umywalkę w stylowy punkt centralny pomieszczenia.

7. Zastąp stare elementy

Nieporęczna, stara próżność zajmuje dużo miejsc i skurcze małych przestrzeni. Zastanów się nad zainstalowaniem pływającej próżności, która sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało na bardziej otwarte. Będziesz mógł zobaczyć więcej podłogi i nadal mieć schowek pod zlewem.

Inną możliwością jest zastąpienie starej próżności zlewem na cokole. Stracisz magazyn pod nim, ale jeśli zaplanujesz odpowiednio resztę pomieszczenia, będziesz mógł znaleźć inne miejsce, aby utrzymać te przedmioty.

Wniosek

Biorąc pod uwagę powyższe punkty, możesz zobaczyć, jak łatwo jest przekształcić maleńką łazienkę w wygodną, funkcjonalną i oszałamiającą część Twojego domu.

Zalecane jest zawsze skonsultowanie się z profesjonalnym projektantem, który jest w stanie poinformować Cię o wszystkich dostępnych opcjach w ramach Twojego budżetu. Będą oni również w stanie zasugerować elementy, o których może nie być Ci wiadomo, że mogą zmienić cały wygląd przestrzeni.