Post

Trendy w płytkach, które widzieliśmy na Coverings '20

Wpływy instagramowego lifestyle pomogły nam odkryć trendy w zakresie płytek ceramicznych prowadzące do Coverings '20. Odkryliśmy kilka imponujących trendów w stylistyce płytek: gigantyczne kamienie szlachetne, nie prostokątne kształty, mieszana geometria, blaty, wygląd drewna, szyk przemysłowy, nowoczesny marmur i plamiste powierzchnie.

W ślad za środkami ostrożności COVID-19, nasze doświadczenie z trendami w projektowaniu płytek w 2020 roku w Coverings zostało na nowo zdefiniowane w rozszerzonym formacie cyfrowym, Coverings Connected. Ten wirtualny format umożliwił zbliżenie funkcji Coverings, włączając w to cyfrową wizytówkę ponad 900 wystawców i setki zdjęć nowych produktów, webinaria edukacyjne, wywiady podcastowe z ekspertami branżowymi, czaty na żywo, osobistą wycieczkę po trendach przez eksperta branżowego Alenę Caprę i wiele innych. Przy tak wielu dostępnych kształtach, rozmiarach, wzorach, teksturach i kolorach, trendy nadal podkreślają, że płytki ceramiczne oferują estetykę dla każdej przestrzeni, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, zarówno w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. Zastosowania obejmują podłogi, ściany, tylne klapy, otoczenie kominka, salony na zewnątrz, przestrzenie restauracyjne, łazienki, sypialnie i lobby hotelowe. Powiedzieliśmy JAKIEJKOLWIEK przestrzeni, i mieliśmy to na myśli. Trendy projektowe prezentowane na targach Coverings Connected zapowiadały ekscytujący i innowacyjny rok dla branży płytek ceramicznych. Oto przegląd oparty na oferowanych nowych produktach.

Palety kolorów mieszanych 

Podczas gdy preferencje kolorystyczne płytek zmieniają się i ewoluują, w tym roku popularne palety kolorów oferują bardzo kreatywne połączenie odcieni, tonów i nastrojów. Widzimy powrót do bardziej dekoracyjnego wymiaru, w którym kolor jest widoczny. Od cieplejszych, bardziej ziemistych odcieni, takich jak terakota i szałwia, po mieszankę zieleni i błękitów, przemysł projektowy zmierza w kierunku palet kolorów, które oferują szeroką gamę kombinacji. Jeśli jesteś szalony za Classic Blue, Pantone kolor roku, lub wschodzące szałwia zielony i zakurzony pomarańczowy ulubiony wystrój, płytki ceramiczne ma wiele opcji. Po drugiej stronie tęczy, ładny w różu jest w modzie ponownie.

Wyrafinowany wygląd naturalnego drewna 

Naturalny wygląd drewna jest od lat podstawą w przemyśle płytek ceramicznych. Dzięki rozwijającej się technologii, w roku 2020 wygląd naturalnego drewna pozostanie popularny. W tym roku producenci dachówek na nowo wymyślają ten wygląd w szerokiej gamie kolorów, detali i zastosowań dla jedynej w swoim rodzaju stylizacji. Ponadto, materiały przejściowe, takie jak wygląd drewna, które są używane w pokoju rodzinnym, przechodzące w betonowy wygląd w kuchni, stwarzają ekscytujące możliwości dla projektowania wnętrz w 2020 roku.

Precious- i Gemstone-Style

Wygląd kamienia szlachetnego przenosi piękno natury w przepiękne miejsce. Od wzorów emulujących rzadkie marmury i kamienie półszlachetne, takie jak onyks i agat, do płytek z opalizującym wykończeniem przypominającym perły Akoya, style materiałów szlachetnych są ustawione na rozbryzg w branży płytek w tym roku. Ten trend pozwala również projektantom na źródła materiałów, które wydają się rzadkie i cenne za ułamek ceny, bez wyczerpywania zasobów naturalnych Ziemi!  Nie prostokątne / Mixed Geometrics Geometryczne kształty płytek innych niż prostokąty zwiększają współczynnik zainteresowania instalacji. Płytki w kształcie trapezu, rombu i diamentu pozwalają na bardziej interesujące układy niż proste siatki. Schematy Décor mogą być jeszcze bardziej kreatywne poprzez posypanie kilku płytek o tym samym kształcie i innym kolorze układem. Dzięki tej innowacyjnej konfiguracji możliwości są nieograniczone.

Kontrkultura 

Wraz ze stale rosnącą na rynku ilością płyt/płyt gipsowo-kartonowych, ich zastosowanie również rośnie. Trendem w tym roku są grube płyty w dużych formatach, z zakresem grubości blatów od 3,5 do 12 mm. Trwałość i odporność porcelany na zaplamienia sprawiają, że jest ona doskonałym wyborem blatów, dlatego też ten rodzaj zastosowania będzie ulubionym w 2020 roku.  Psychodeliczne Mówią, że "wszystko stare jest nowe" i to samo odnosi się do płytek. Wzornictwo inspirowane retro i nowoczesne wnętrza z połowy wieku powracają. Przemysłowy szyk W przeciwieństwie do ciepłych, rustykalnych lub potencjalnych wiejskich wzorów płytek o wyglądzie drewna, w 2020 roku zaczynamy dostrzegać nacisk na wzornictwo miejskie i jego cechy estetyczne. Opcje płytek o wyglądzie betonu i kamienia wzbogacają otoczenie szykownym kunsztem, jednocześnie otwierając drzwi na nieskończone, niepowtarzalne możliwości stylu.

Zmodernizowany marmur 

Tradycyjnie inspirowane materiały ceramiczne, takie jak emulowany marmur, zostały zmodernizowane, aby dostosować się do współczesnych stylów roku 2020. Poszukiwane, luksusowe projekty, zarezerwowane zazwyczaj dla płytek podłogowych, zostały przekształcone w duże płyty ceramiczne, które są obecnie wykorzystywane do produkcji blatów, łazienek, ścian i innych elementów.

Powierzchnie gąbczaste 

Biorąc pod uwagę niedawny powrót postmodernizmu w świecie designu, nie jest zaskoczeniem, że plamiste powierzchnie są jednym z największych trendów w tym sezonie. Poszukuj wzorów, które zawierają żartobliwe chipy i fragmenty, zarówno duże jak i małe, osadzone w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach płytek. W tym trendzie pojawiają się technokolorowe kropki i plamki oraz nowoczesne interpretacje terrazzo.

Wielkoskalowe wzory W 2020 roku nastąpi przejście od minimalistycznych wzorów do płytek ceramicznych z dużymi, odważnymi wzorami, które natychmiast przyciągają wzrok. Dostępne w wielu kształtach i schematach kolorystycznych, duże płytki z wzorami doskonale nadają się jako element akcentujący lub architektoniczny w niedopowiedzianej przestrzeni, zamieniając powierzchnie w prawdziwe dzieła sztuki. Duże płytki z wzorami przybierają również formę niekwadratowych, geometrycznych kształtów.

Pokrycia są najważniejszym wydarzeniem w Ameryce Północnej dla płytek, okazją do wprowadzenia nowych produktów w oparciu o rozwój przemysłu i interesy konsumentów. W tym roku, Coverings Connected podzielił się tymi trendami w obfitości, pokazując po raz kolejny, że wszechstronność płytek ceramicznych jest naprawdę największą siłą - zdolność do odpowiedzi na każde zastosowanie z innowacyjnością, unikalne piękno i trwałość.