Post

Bolgheri przez antoniolupi

Bolgheri to nowy wolnostojący zlewozmywak antoniolupi, który odzwierciedla smaki i kolory toskańskiej tradycji. Obiekt o zasadniczej geometrii i innowacyjnej konsystencji, Bolgheri zrodził się z połączenia dwóch antytetycznych materiałów - całkowicie naturalnego korka i Cristalmood, który jest wynikiem najbardziej zaawansowanej technologii.

Będąc prekursorem trendów w świecie mebli łazienkowych i mieszkalnych, antoniolupi przełamuje dziś istniejące granice pomiędzy różnymi materiałami, tworząc sugestywny obiekt, który czerpie inspirację z "małych wiosek osadzonych jak kamienie" na toskańskich wzgórzach i skąd obiekt bierze swoją nazwę. Umywalka bawi się materiałami, kolorami, teksturami, a przede wszystkim kontrastami.

Korek jest naturalnym, trudnopalnym, elastycznym, lekkim elementem, który nie boi się wilgoci, a Cristalmood jest przezroczystą, kolorową i odporną żywicą. Żywica ta została opracowana specjalnie przez firmę antoniolupi w celu stworzenia zlewozmywaków, które można łączyć z najróżniejszymi materiałami, tworząc wyrafinowane kombinacje kolorystyczne, oferując jednocześnie wszystkie niezbędne funkcje.

Oprócz wersji Natural Cork, baza Bolgheri jest również dostępna w wersji Toasted Cork: ciemnobrązowy kolor z efektem kawy.

Bolgheri jest zlewozmywakiem całkowicie ekologicznym, zaczynając od podstawy, która jest wykonana z przetworzonego korka wykończonego ręcznie, aby uzyskać delikatny efekt dotykowy. Korek jest lekkim, elastycznym, odpornym, poddanym recyklingowi i w 100% przetwarzalnym materiałem. Naturalny korek jest rekompozycjonowany przy użyciu wyłącznie naturalnych żywic. Znaczenie tego projektu wiąże się również z solidarnością i realizacją procesów gospodarki obiegowej.

Cristalmood ma również wartość ekologiczną. Pomimo tego, że jest produktem przemysłowym, jest trwały i nadaje się do recyklingu w miarę upływu czasu, ponieważ nadaje się do ponownego przetworzenia i jest odporny, więc można go uznać za rodzaj materiału zrównoważonego ekologicznie.

Oprócz wersji Natural Cork, baza Bolgheri jest również dostępna w wersji Toasted Cork: ciemnobrązowy kolor z efektem kawowym.