Post

Płytki Artedomus Współczesny Brutalista

Artedomus opracował nowe płytki w odpowiedzi na zapotrzebowanie na produkty, które ucieleśniają esencję brutalizmu, ale także oferują wydajność wymaganą we współczesnych wnętrzach dzięki Fiandre Fragmenta, nowej generacji płytek porcelanowych i wielkoformatowych płytek porcelanowych Maximum.

Te produkty architektoniczne naśladują wygląd naturalnego kamienia, betonu i lastriko, oferując jednocześnie wydajność techniczną, kontrastowe wykończenie, łatwość montażu i długą żywotność związaną z produktami na bazie porcelany.

Fragmenta jest produkowana poprzez łączenie ze sobą fragmentów porcelany w celu stworzenia realistycznego projektu o wyglądzie kamienia z pełnym składem ciała, rozprowadzając pigment przez głębokość płytki. Dzięki temu krawędzie płytek mogą być odsłonięte i wyszlifowane, dopasowując się do wzoru powierzchni i wyrażając go w szczegółach, jak to często ma miejsce w przypadku terrazzo.

Produkt wygląda podobnie jak terrazzo, jednak Fragmenta jest mocniejsza, cieńsza, wyższej jakości i bardziej ekonomiczna w montażu. Fragmenta nie rysuje się, nie odpryskuje, nie zużywa się i nie jest specjalistycznym środkiem czyszczącym.

Fragmenta jest dostępna w sześciu wzorach - Greco, Dorato, Luminoso, Milano, Ombrato i Arlecchino - oraz w trzech wykończeniach - polerowana, naturalna (matowa) i podpalana (jak skała teksturowana).

Uzupełnieniem współczesnych brutalistycznych przestrzeni są również rewolucyjne panele porcelanowe Maximum. Bardzo duże, o drobnym profilu, lekkie panele oferują piękną i praktyczną powierzchnię, która ma wyjątkową wytrzymałość, trwałość i odporność.

Panele Maximum oferowane są w szerokiej gamie oszałamiających powierzchni, od kamienia naturalnego po wykończenia inspirowane metalem i betonem. Porcelana tłoczona jest wykonana ze wszystkich naturalnych składników - gliny, piasku i kwarcu - które są podgrzewane i mieszane w wielkoformatowe panele o niespotykanych rozmiarach (do 3000mm x 1500mm). Wytrzymałość fizyczna prasowanych płyt porcelanowych pozwala na wykonanie ich o drobnym profilu (6mm, 9mm i 12mm).

Maksimum jest dostępne w czterech kolekcjach - Marmi, Datauni, Aster i Metale - oraz w dwóch wykończeniach - polerowanym i matowym.