Post

Przewidujemy największe trendy łazienkowe w 2022 roku

Nasza projektantka wnętrz Ruth ujawnia swoje przewidywania dotyczące największych trendów łazienkowych w 2022 roku. Które z nich uwzględnisz w swoim projekcie łazienki?

W miarę jak zima zbliża się ku końcowi, a wiosna ląduje u naszych drzwi, badałam i analizowałam pojawiające się trendy we wnętrzach, które zdominują świat łazienek w nadchodzącym roku i później.

Z nadrzędnym motywem otaczającym dobre samopoczucie, kreatywność, odwagę, spokój i naturę (wszystkie rzeczy, z którymi powinien łączyć się projekt wnętrza), łazienka jest przestrzenią, która staje się coraz bardziej rozważana jako możliwość projektowania.

Bez względu na to, czy chcesz dodać kilka prostych akcentów i nadać swojej przestrzeni status 2022, czy też pracujesz nad większym projektem w domu, czytaj dalej, ponieważ pomożemy Ci stworzyć łazienkę, która jest całkowicie na czasie w nadchodzących latach.


Biophilic design i poprawa samopoczucia

Jeśli dopiero teraz o tym słyszałeś, to biofilia oznacza włączenie natury do wnętrz, aby czerpać korzyści z jej wpływu na nasze samopoczucie. Wellness to temat, który wciąż dominuje w trendach domowych, a ponieważ wiele osób nadal pracuje w domu, rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń, w której można się zrelaksować. Łazienka jest popularnym wyborem dla tego obszaru spokoju i wytchnienia, a biophilic design jest łatwym sposobem na osiągnięcie tego celu.

Jeden z głównych trendów łazienkowych na rok 2022: Biophilic design wnosi do wnętrza pomieszczenia to, co na zewnątrz.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak z powodzeniem osiągnąć ten trend w swojej łazience, przeczytaj nasz artykuł na temat pomysłów na rośliny w łazience i sprawdź nasz artykuł na temat trendów w łazience Tropical spa.


Terakota

Temat natury przenika do materiałów i kolorów, które staramy się stosować w naszych domach. Jednym z naturalnych materiałów, który obecnie zyskuje popularność w łazience, jest terakota. Jej ziemisty ton jest pocieszający i mieści się w gamie brązowych odcieni, które według prognoz będą modne w nadchodzącym roku w aranżacji wnętrz. Dobrze komponuje się z bielą i przywołuje nostalgiczne obrazy egzotycznych śródziemnomorskich willi, przemawiając do idei eskapizmu - uczucia, które jest bardziej niż mile widziane podczas relaksu w łazience.

Terakota to naturalny materiał, który zyskuje na popularności w łazienkach w całym kraju.


Łączenie współczesnego i tradycyjnego stylu

Łączenie współczesnych i tradycyjnych produktów łazienkowych to ekscytujący sposób na wprowadzenie klasycznego, ponadczasowego stylu do XXI wieku. Jest to również dowód na wiedzę o projektowaniu, kreatywność i zainteresowanie wizualne. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu o trendach łazienkowych w stylu Modern Vintage.


Łazienki z podziałem na poziomy

Dzielona podłoga w łazience w naturalny sposób tworzy poczucie podziału na strefy dla różnych produktów. Ten trend zyskuje na popularności jako próba stworzenia nowych i ciekawych układów łazienek. Oznacza to, że dopasowane wanny mogą stać się częścią struktury podniesionej podłogi, a same platformy mogą być wykorzystane do ukrycia rur łazienkowych. Idea podziału na strefy daje poczucie przestronności i dodaje luksusu poszczególnym produktom, takim jak otwarta strefa prysznica na podwyższeniu.

Przenieś swoją łazienkę na inny poziom... dosłownie


Minimalizm

Trend, który od wielu lat jest dobrze znany w domu, minimalizm w końcu dociera także do łazienki. Dawno już minęły czasy bałaganu w łazience. Prostota w domu sprawia, że umysł jest spokojny, a minimalistyczny wygląd ma zdolność sprawiania, że pokój wydaje się większy. Jednak minimalizm nie powinien sprawiać wrażenia sterylności; powinien być relaksujący i starannie dobrany.

Przy średniej liczbie 590 wyszukiwań w brytyjskim Google miesięcznie, "minimalistyczna łazienka" zajmuje dziewiąte miejsce wśród wszystkich trendów opisanych w tym wpisie.


Botaniczne i malarskie obrazy na ścianach

Aby uniknąć łazienki, która wygląda zbyt klinicznie i sterylnie, pojawił się nowy trend w sztuce ściennej, który zachęca projektanta do bycia odważnym i śmiałym z rozpryskami wzorów i kolorów. Ten pomysł łączy się również z trendem biophilic, w którym organiczne i naturalne formy są wprowadzane do domu z zewnątrz.

Termin "malarski" opisuje formę malarstwa, które celebruje medium, w którym zostało wykonane. Oznacza to, że nie ukrywa się pociągnięć pędzla ani faktur - wszystkich tych elementów, które sprawiają, że obraz jest oczywiście obrazem!

Ożyw swoją przestrzeń dzięki akrylowemu panelowi prysznicowemu Showerwall Custom Flamingo.

Aby poznać więcej wspaniałych pomysłów na łazienkową sztukę ścienną, odkryj naszą ekskluzywną kolekcję, stworzoną we współpracy ze współczesną brytyjską artystką Louise Dear.

Spośród wszystkich trendów łazienkowych przedstawionych w tym artykule, "Botaniczna sztuka ścienna" była siódmym najczęściej wyszukiwanym terminem internetowym przez brytyjskich użytkowników Google, ze średnią liczbą 1000 wyszukiwań miesięcznie.


Zielone łazienki

Podczas gdy autorytety w dziedzinie kolorów przewidziały odcienie takie jak Bright Skies, Very Peri i Orchid Flower jako Kolor Roku 2022, wydaje się, że miękka szałwia i głębokie atramentowe zielenie są wyłaniającymi się kolorami łazienkowymi w trendzie. Również w tym przypadku nawiązuje to do sposobu łączenia się z naszym naturalnym otoczeniem. Z psychologicznego punktu widzenia zieleń ma działanie uspokajające, a wprowadzenie tych barwnych akcentów staje się coraz łatwiejsze, ponieważ produkty takie jak kolorowa ceramika do wanien i umywalek stają się coraz bardziej dostępne.

Najlepsza rada: Połącz ten kojący odcień z mosiężnymi wykończeniami, aby uzyskać modny wygląd.

Tutaj zastosowaliśmy subtelną szałwiową zieleń, która nie przytłacza i nie dominuje w łazience. Ten szczególny odcień sprawdza się w jasnych, przestronnych pomieszczeniach z dostępem do naturalnego światła.

Zielone schematy kolorystyczne pozostają jednym z głównych trendów łazienkowych na rok 2022

Jeśli jest to trend, z którym możesz się zgodzić, sprawdź nasz wpis na blogu o zielonej łazience i odkryj więcej wspaniałych pomysłów na zieloną łazienkę dzięki uprzejmości naszych kreatywnych klientów.

Z całej tej listy, "Zielone łazienki" okazały się być wspólnym drugim najbardziej popularnym wyszukiwaniem Google przez brytyjskich internautów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy odnotowano średnio ponad 5 000 wyszukiwań miesięcznie.


Otwarte prysznice

Jeśli chodzi o prysznic, to w łazienkach coraz częściej odchodzi się od mniejszych kabin. Decydując się na większe, otwarte kabiny prysznicowe i pomieszczenia mokre, wprowadzamy do wnętrz luksusowy nastrój. Są one doskonałym wyborem dla mniejszych łazienek, ponieważ tworzą przestronność. Udowodniono również, że są one bardziej dostępne - to prawdziwy bonus, gdy wchodzimy w starszy wiek i chcemy cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z niezależnego życia.

Spraw, by Twoja łazienka była bardziej przestronna dzięki najnowszym rozwiązaniom w zakresie kabin prysznicowych walk in

W ciągu ostatniego roku średnio 33 000 razy w miesiącu wyszukiwano w Internecie hasło "kabiny prysznicowe", co sprawia, że jest to najczęściej wyszukiwany trend łazienkowy w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniego roku z mojej listy. Określenie "Open showers" także dopiero trafia do pierwszej dziesiątki, z 480 wyszukiwaniami miesięcznie.


Kamień do oświadczeń

Chociaż marmur był popularnym wyborem dla wielu w ostatnich latach, efekty kamienne, takie jak onyks (jak również marmur o bardziej wyrazistym wyglądzie) wychodzą na światło dzienne. Tworzą one atmosferę luksusu, a jednocześnie pochodzą z naturalnych materiałów, co ponownie wprowadza organiczny akcent do domu.

Jeśli botaniczne murale to dla Ciebie zbyt wiele, zdecyduj się na te delikatnie wzorzyste kamienne wykończenia, które dają poczucie bogactwa i wizualnego zainteresowania.

Okładziny ścienne z efektem kamienia, takie jak panel ścienny Showerwall Phantom Marble (powyżej), są jednym z głównych trendów łazienkowych na rok 2022.

"Kamień onyksowy" i "marmurowe łazienki" były kluczowymi hasłami wyszukiwanymi przez brytyjskich użytkowników Google w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Średnio 5 400 wyszukiwań miesięcznie dotyczyło hasła "Onyx stone", dzięki czemu znalazło się ono na drugim miejscu naszej listy najważniejszych trendów łazienkowych, natomiast "Marmurowe łazienki" uplasowały się na piątej pozycji ze średnią liczbą 4 400 wyszukiwań miesięcznie.


Kreatywne oświetlenie

Oświetlenie łazienkowe, które wcześniej było zaniedbywane, stopniowo staje się produktem, który może nadać przestrzeni wyrazu i rzeźby. Ten trend daje możliwość zabawy i kreatywności, i chociaż nie jest to zupełnie nowy trend, można oczekiwać, że w 2022 roku pojawi się jeszcze więcej dekoracyjnego i ozdobnego oświetlenia łazienkowego. Niezależnie od tego, czy są to lampy ponadwymiarowe, czy też posiadają unikalne metalowe wykończenie, oświetlenie funkcyjne wniesie luksus do Twojej łazienki bez konieczności rozbijania banku.

Pod względem wyszukiwań w Google, "pomysły na oświetlenie łazienki" zajmują wspólne drugie miejsce z całej mojej listy brytyjskich trendów łazienkowych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy fraza ta była wyszukiwana średnio 5 400 razy miesięcznie.


Kolorowa ceramika

Kolorowa ceramika do wanien i umywalek pojawiła się ponownie od czasów łazienek w kolorze awokado z lat 70-tych, ale teraz jest dostępna w wielu pięknych, współczesnych odcieniach. Ten trend, mający na celu stworzenie wyrafinowanego oświadczenia, przemawia do szerszej koncepcji odważnego i podejmującego ryzyko projektowania wnętrz. Bądź śmiały, bądź odważny!

Kolorowa ceramika, dostępna teraz w bardziej gustownych odcieniach niż jej odpowiedniki z lat 70.


Inspirowane spa

Skłaniając się ku minimalistycznemu wyglądowi, nabywcy domów w 2022 roku poszukują niezagraconych łazienek o charakterze sanktuarium. Te uspokajające wnętrza składają się z luksusowych produktów i wykończeń, w tym zawsze popularnych czarnych akcentów i akcesoriów połączonych z elementami drewnianymi, reprezentującymi niewymagający konserwacji, zrelaksowany wygląd.

Patrząc na wyszukiwania w Internecie w Wielkiej Brytanii, "łazienki spa" są ósmym najbardziej popularnym hasłem spośród wszystkich trendów opisanych w tym wpisie. W ciągu ostatniego roku odnotowano średnio 720 wyszukiwań "łazienek spa" miesięcznie.


Meble w stylu vintage

Meble w stylu vintage wnoszą dodatkową warstwę złożoności do czystej, nowoczesnej łazienki. Ten wygląd można osiągnąć poprzez zastosowanie tradycyjnych produktów meblowych, które można eklektycznie łączyć z bardziej współczesnymi elementami.

Wprowadź klasyczny akcent do swojego otoczenia dzięki meblom łazienkowym w stylu vintage, takim jak wolnostojąca szafka pod umywalkę Dalston i marmurowa umywalka firmy The Bath Co.


Powierzchnie ryflowane

Modny temat ryflowanych elementów i powierzchni tworzy ekscytującą teksturę i wrażenia dotykowe. Sugerujemy włączenie tego trendu poprzez panele ścienne - prosty sposób na nadanie przestrzeni nowego, współczesnego charakteru.


Łuki

Łuki będą wielkim trendem kształtowania w 2022 roku, szczególnie w łazience. Odzwierciedlają one modne wykorzystanie krzywych we współczesnych projektach wnętrz i mebli. Można to osiągnąć poprzez coś tak prostego jak zawieszenie lustra w kształcie łuku lub, jeśli całkowicie przebudowujesz swoją łazienkę, wnękę z łukiem.

Wyprzedź trendy dzięki lustru łukowemu Accents z fazowaną krawędzią.


Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami łazienkowymi w Victoria Plum

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nadchodzących trendach, szczególnie w zakresie kolorów, przeczytaj nasz ostatni artykuł, w którym opisaliśmy, jak stać się kreatywnym w swojej łazience dzięki trendom kolorystycznym z 2022 roku (przewidywanym przez takie firmy jak Pantone i Dulux). A jeśli chcesz być pierwszym, który dowie się o nowych trendach w projektowaniu łazienki, śledź Victorię Plum na portalach społecznościowych klikając na jeden z poniższych przycisków.