Post

Scarabeo Veil wygrywa Green Good Award

Welonowa umywalka Scarabeo została wyróżniona prestiżową nagrodą Green Good Design 2020.

Green Good Design to dwunasta edycja specjalna programu Good Design Awards, który przyznaje nagrodę dla 100 najlepszych produktów z dziedziny wzornictwa, grafiki, architektury, architektury krajobrazu i urbanistyki, charakteryzujących się "zielonym podejściem" oraz wyrafinowanymi metodami i technologiami w celu osiągnięcia pozytywnego wpływu na środowisko.

Green Good Design identyfikuje najważniejsze przykłady i realizuje intensywny program mający na celu podniesienie świadomości ogółu społeczeństwa wobec interesariuszy, którzy są zaangażowani w zrównoważone projektowanie.

Innowacyjny welon umywalkowy, zaprojektowany przez Massimiliano Braconi dla Scarabeo, jest bardzo cienki i ledwo widoczny, a jego grubość wynosi 8 cm - to ostateczne osiągnięcie w zakresie rozmiaru ceramiki, wyznaczające granicę między tym, co możliwe i niemożliwe.

Chusta jest wynikiem procesu produkcyjnego o wysokiej trwałości, który wykorzystuje energię generowaną przez instalacje fotowoltaiczne i całkowicie przetwarza wodę wykorzystywaną w procesie obróbki ceramiki. Ponadto, odpady są regenerowane i wykorzystywane do przyszłej obróbki.

Giampaolo Calisti, CEO Scarabeo, powiedział: "Zawsze przywiązywaliśmy dużą wagę do zrównoważonego rozwoju. W ostatnich latach, ze względu na nasze zaangażowanie w przekształcenie naszej firmy w zakład produkcyjny o pozytywnym wpływie na środowisko, zainwestowaliśmy w zasoby i badania w celu opracowania eko-zrównoważonego procesu produkcji i zmniejszenia wpływu na środowisko naturalne o ponad 60%. Chusta jest znaczącym przykładem produktu o wysokiej zawartości badań i wzornictwa, który jest produkowany w 100% zielonym kontekście".